Menu

GTA III

Wszystko o GTA III

Rodzina Leone

zaczarowana72

Mafia włosko-amerykańska, wywodząca się z Sycylii. Jej główna baza mieści się w Liberty City. Jej donem po krwawej wojnie w połowie lat 80. został Salvatore Leone i był nim aż do 2001, kiedy to został zabity przez Claude'a na zlecenie Yakuzy.

HISTORIA:

W 2001 roku mafia straciła większość terenów w mieście, lecz wciąż pozostawała jednym z najmocniejszych gangów w Liberty City. Ich terytorium w Chinatown przejęły Triady, a Wzgórzach Hepburn — Diablos. Kartel Kolumbijski także osłabiał mafię, potajemnie produkując i rozprowadzając narkotyki po mieście, równocześnie zajmując budowaną na nowo dzielnicę Fort Staunton, a Rodzina Forellich miała nadal udziały w Marco's Bistro. Forelli zostali ostatecznie wyparci z miasta przez śmierć ich prawdopodobnego dona Mike'a Forelliego. Triady straciły trzech bossów, a ich fabryka została wysadzona w powietrze. Fabryka Kartelu Kolumbijskiego także została zniszczona.

Jednak, porywczość Salvatore'a doprowadziła do częściowego upadku mafii, kiedy to podkłada bombę w samochodzie, by wydać Claude'a Kartelowi. Plan udałby się, lecz jego żona, Maria Latore, ratuje Claude'a przed śmiercią, informując go o bombie. Następnie, aby Claude mógł pracować dla Yakuzy, Asuka Kasen zleca mu zabójstwo Salvatore'a.

© GTA III
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci